Przedsiębiorstwo JADAR to najbardziej znany Producent Kostki Brukowej i Galanterii Betonowej w Polsce. Firma powstała w 1989 roku w Skaryszewie koło Radomia i jest w 100% firmą polską - firmą rodzinną, co obecnie jest rzadkością wśród podobnych firm z branży. Nazwa pochodzi od imion synów właścicieli: JAREK i DAREK.

Historia Pierwsza fabryka wytwarzająca dwuwarstwową kostkę brukową uruchomiona została w Skaryszewie w 1991 roku. Dynamiczny rozwój tego segmentu rynku budowlanego, stosowane w firmie najnowsze technologie, zaowocowały powstaniem następnych fabryk. W 1994 roku wybudowane zostały fabryki w Świętochłowicach (na Śląsku) i w Łodzi. W roku następnym powstała kolejna w Pruszkowie k/Warszawy. Wytwórnia w Grójcu rozpoczęła swoją działalność w roku 1998, a już dwa lata później uruchomiono następną w Rzeszowie. Rok 2001 to dwie kolejne fabryki: w Lublinie i Krakowie. Równolegle przebiegały prace nad budową nowej fabryki w Gliwicach.W 2002 zaczął działać pierwszy własny Skład Fabryczny w Nowym Sączu, rok później drugi w Tarnowie.

W roku 2003 Przedsiębiorstwo JADAR wycofało się z rynku ślaskiego. W roku 2004 powstały fabryki w Kielcach i Kaliszu oraz Skład Fabryczny w Górze Libertowskiej k/Krakowa. W Radomiu natomiast wybudowano nową siedzibę centrali firmy. W roku 2005 nastąpiło uruchomienie nowej fabryki w Warszawie. Ze względu na realizację założonej polityki, Przedsiębiorstwo JADAR zrezygnowało ostatecznie z fabryk w Kaliszu i Łodzi, a następnie w Warszawie, Pruszkowie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie i Krakowie, jak również składów fabrycznych w Libertowie, Tarnowie i Nowym Sączu. W międzyczasie powstały nowe Składy Fabryczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Grójcu. Na wiosnę 2007 roku zakończona została budowa supernowoczesnej fabryki w Radomiu. Procesy produkcyjne odbywają się z zastosowaniem skomplikowanych i zautomatyzowanych urządzeń sterowanych zintegrowanym systemem komputerowym. Linie produkcyjne wyposażone są w maszyny TECHMATIK WIB SHP 5000. To urządzenia o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego. Dzięki nim, można będzie poszerzać asortyment i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. Gwarantuje to wysoka wydajność linii produkcyjnych i powtarzalność produkcji oraz najwyższa jakość wyrobów.

Technologia Produkcji Jadar

Technologia W fabrykach JADAR produkcja kostki brukowej i galanterii betonowej odbywa się przy współudziale skomplikowanych urządzeń sterowanych zintegrowanym systemem komputerowym. Gwarantuje to wysoką wydajność i powtarzalność produkcji. Proces produkcyjny rozpoczyna automatyczne dozowanie surowców, tj. piasku, kruszyw i cementu. Podawane są one do zautomatyzowanego układu betonowni gdzie następnie komputerowo podawane są: woda, plastyfikator oraz barwnik. Komponenty te są dokładnie mieszane i nawilżane z uwzględnieniem naturalnej wilgotności surowców. Tak przygotowany beton warstwy konstrukcyjnej i wierzchniej transportowany jest za pomocą wózków betonu do zasobników wibropras. Zaformowane wyroby na metalowych blatach produkcyjnych transportowane są za pomocą szeregu przenośników łańcuchowych do wind piętrujących. Następnie za pomocą wózka widłowego transportowane są do dojrzewalni - regałów wysokiego składowania. Tam wyroby poddawane są procesowi dojrzewania w podwyższonej temperaturze i w specyficznym mikroklimacie o dużym nasyceniu wilgotności. Takie warunki sprawiają, że wyroby już po piętnastu godzinach mogą być przepakowane mechanicznie przez pakowaczkę na palety handlowe. Najwyższą jakość gwarantuje stosowanie najlepszej klasy surowców, której zapewniają firmie JADAR najwięksi i najbardziej znani kooperanci: RCM - cement, BC Beton Chemie - plastyfikatory oraz światowy potentat w produkcji najwyższej klasy barwników firma BAYER. Wibroprasy to maszyny o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego polskiej firmy JADAR TECHMATIK. Służą zarówno do produkcji kostki brukowej, jak i galanterii betonowej typu: obrzeża, krawężniki, palisady, bloczki betonowe, donice dekoracyjne, elementy łupane czy system ogrodzeniowy FLO DECOR. Produkty nasze objęte są: - Aprobatą Techniczną Nr AT/2005-03-1946 wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie - kostka brukowa grubości 4 cm - Normą Polską PN-EN 1338:2005 - kostka brukowa o grubości 6÷10 cm, - Normą Polską PN-EN 1340:2004 - krawężniki i obrzeża, - Normą Polską PN-EN 1339:2005 - płytki chodnikowe, - Normą Polską PN-EN 13198:2005 - elementy małej architektury, ulic i ogrodów. Wyroby Firmy Jadar gwarantują wysoką jakość. Potwierdzeniem tego są zebrane w ciągu 20 lat działalności liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych zaliczamy przede wszystkim certyfikaty systemu jakości ISO: IQNet i KEMA oraz wyróżnienia: - Firma roku 1999 - Gazele Biznesu 2000 - Medal Europejski - edycja piąta w 2002 roku - Medal Europejski - edycja siódma w 2003 roku. W roku 2005 przedsiębiorstwo JADAR otrzymało Nominację do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu 2004 w kategorii duże przedsiębiorstwo.

Produkty Firmy Jadar

Produkty Podstawowym produktem Przedsiębiorstwa JADAR jest kostka brukowa. Produkowana jest ona w kilku grubościach 4,6,7,8 i 10 cm. Obok popularnych kształtów takich jak BEHATON, HOLLAND, w ofercie znajdują się kostki o charakterze artystycznym i staromiejskim: BULWAR, NOSTALIT, VIVA, CIRCUS; imitujące kamień naturalny: OLD STONE, FLIN STONE; kostki o geometrycznych, prostolinijnych kształtach: system SAVONA, PICASO, LUNA, GRANITO, VENUS czy też kostki ekologiczne: BIG STONE AŻUR, MEBA. Obok bardzo szerokiej gamy wzorów i kolorystyki kostki brukowej, w ofercie firmy znajdują się obrzeża, krawężniki, płytki chodnikowe, cegła, bloczki betonowe, cieki wodne oraz elementy małej architektury, takie jak: rodziny palisad RING, NOSTALIT, KOALA od 40cm do 100cm wysokości, murki ozdobne FASADA ŁUPANA, DONICE DEKORACYJNE itp. W ofercie posiadamy również system dekoracyjnych elementów ścienno-wygłuszeniowych i donicowych FLO DECOR, MULTIFLOR i MINIFLOR, murek ozdobny CHIŃSKI MUR oraz rodzinę KRAWĘŻNIKÓW ŁUKOWYCH zew. i wew. Możliwości produkcyjne Przedsiębiorstwa JADAR są nieograniczone, dlatego też jesteśmy w stanie sprostać specjalnym zamówieniom Klienta. Produkty JADAR objęte są: Polską Normą PN-EN 1338:2005 - kostka brukowa o grubości od 6 do 10cm, Polską Normą PN-EN 1340:2004 - krawężniki, obrzeża i cieki wodne, Polską Normą PN-EN 1339:2005 - płyty chodnikowe, Polską Normą PN-EN 13198 - elementy małej architektury ulic i ogrodów, APROBATĄ TECHNICZNĄ IBDiM Nr AT/2005-03-1946 - kostka brukowa o grubości 4cm (spełnia wymagania Polskiej Normy PN-EN 1338:2005), APROBATĄ TECHNICZNĄ IBDiM Nr AT/2006-03-2090 - betonowa płyta ażurowa Meba. 27-letnie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy, najlepsze surowce oraz dbałość o jakość sprawiają, iż produkty Przedsiębiorstwa JADAR objęte są 10-letnią GWARANCJĄ a ich żywotność jest wielokroć dłuższa.

Telefon kom: 535 111 118, 535 111 232, 606 734 268, Telefon: (12) 398 37 58, biuro@pphu-callisto.pl